Добруджа отнесе Славия за победа №9 в Суперлигата

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) записаха 3-а поредна и общо 9-а победа в Суперлигата на България, след като надигра категорично като гости Славия с 3:0 (25:21, 25:18, 25:18) в мач от 13-ия кръг, игран тази вечер в зала "Панайот Пондалов".

Така добричлии са 4-и във временното класиране с 9 победи, 4 загуби и 28 точки, но преди изиграването на всички срещи от кръга. Славия пък остава на последното 12-о място с едва 1 победа, 12 загуби и 2 точки. В междинния 14-и кръг Добруджа е домакин на Черно море (Варна), а Славия гостува на Арда в Кърджали. И двете срещи са в сряда (5 февруари) от 18,30 часа.

В първия гейм домакините от Славия тръгнаха силно, като поддържаха известна преднина, но след 19-та точка изпуснаха инициативата и добричлии взеха своето - 25:21. Началото на втората част бе равностойно, но впоследствие играчите на Петър Шопов отново дръпнаха и поведоха с 2:0 след убедително 25:18. Третата част започна добре за Славия, но след 8-ата точка премина под диктовката на Добруджа за крайното 25:18 и 3:0 гейма в тяхна полза.

СЛАВИЯ - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 0:3 (21:25, 18:25, 18:25)
СЛАВИЯ: Борислав Николов, Апостол Боянов, Васил Николов, Милан Миланов, Стивън Димитров, Виктор Бодуроров - Димитър Механджийски-либеро (Константин Нечев, Виктор Недялков)
Старши треньор: СЕВЕРИН ДИМИТРОВ
ДОБРУДЖА 07: Йордан Пеев, Иван Крачев, Иван Петров, Пламен Шекерджиев, Франко Джакета, Светослав Арнаудов - Николай Тодоров-либеро (Димитър Маринков)
Старши треньор: ПЕТЪР ШОПОВ.

Снимка: Бончук Андонов