Да си спомним за перфектния мач срещу ПСЖ, призова мениджърът на Манчестър Юн

Солскяер говори за нападател, който от новия сезон щял да бъде на ниво

Отборът на Манчестър Юнайтед е на прага от отпадането от Купата на Лигата, след като загуби с 1:3 като домакин от Манчестър Сити в първата среща от полуфиналите. В сряда е реваншът на “Етихад”, в който “червените дяволи” ще трябва да надскочат себе си, за да продължат напред.“Нуждаем се от перфектното представяне, за да надделеем поне с два гола при визитата на такъв силен съперник”, заяви мениджърът Оле Гунар Солскяер.  Регламентът на турнира улеснява Юнайтед донякъде, защото правилото за попадения на чужд терен не важи - т.е. и успех с 2:0 ще свърши работа на “червените”. При равенство в общия резултат след 90 минути в сряда вечер ще се премине директно към изпълнение на дузпи. Полуфиналите са единствените битки от надпреварата, в които победителят се определя в две срещи. Във финала обаче може да има продължения.   “Ние трябва да реализираме два гола повече - продължи Солскяер. - И ако това се случи, независимо как би се случило, би било добре преди това ние да не сме допуснали първи гол. На почивката на “Олд Трафорд” (б.р. - когато Сити водеше с 3:0) изглеждаше, че всичко вече е решено. Беше трудно, но успяхме да се върнем в дуела. Сега трябва да се върнем в спомените си и да се сетим за двубоя с Пари Сен Жермен (б.р. - победа с 3:1 в Париж) от Шампионската лига през миналия сезон. И преди сме постигали такива обрати срещу силни противници и това ни вдъхва надежди. Вдъхва ни надежди и онова дерби срещу Сити през декември. (б.р. - когато Юнайтед спечели с 2:1 на “Етихад”). В този клуб сме постигали някои изключителни неща и за мен споменатият мач срещу ПСЖ е много добър пример как можеш да заличиш пасив от два гола. Но е важно ние да реализираме първи.”