Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Ман Юнайтед се развихри на ужасен терен (видео)

Манчестър Юнайтед зарадва феновете си с голова фиеста. “Червените дяволи“ спечелиха с 6:0 при гостуването си на третодивизионния Транмиър и се класира за осминафиналите в Купата на Англия. Отборът на Оле Гунар Солскяер водеше с пет гола на почивката. Хари Магуайър откри резултата с първия си гол за клуба. Диего Далот, Джеси Лингард, Фил Джоунс и Антони Марсиал също се разписаха. След почивката Юнайтед малко намали темпото, като стигна само до още един гол, дело на Грийнууд от дузпа.

На ужасен терен двата отбора започнаха активно мача, като домакините създадоха няколко положения в първите пет минути. Много бързо обаче третодивизионният тим се оказа в тежка ситуация. Капитанът на “червените дяволи“ Хари Магуайър поведе отбора, като откри резултата в десетата минута. Бранителят финтира на границата на наказателното поле и с красив удар, макар и с лек рикошет, прати топката в горния ляв ъгъл на вратаря. Това бе негов първи гол за клуба след пристигането си от Лестър миналото лято.

Малко по-късно Диего Далот проби отдясно и с диагонален удар за втори път прати топката в мрежата на Транмиър. Канонадата продължи чрез Джеси Лингард, който отлично завъртя топката към вратата за 0:3. Така в 16-ата минута Ман Юнайтед вече имаше три гола аванс и много рано отчая съперника. Гостите имаха тотален контрол и играта се водеше в половината на съперника.

Тимът на Солскяер пропусна още някои добри ситуации, но си навакса в края на полувремето. Фил Джоунс отбеляза първия си гол от март 2014 г. Негов удар с глава прехвърли вратаря по прекрасен начин в 41-ата минута, а секунди преди почивката и Марсиал се нареди сред голмайсторите. Французинът се разписа с красив удар, който бе подпомогнат от рикошет в крака на Морис.

Манчестър Юнайтед реализира пет гола през първото полувреме за първи път от 2001 г. След като вече си беше осигурил победата, Солскяер направи две смени на почивката, като пусна Чонг и Фред на мястото на Матич и Марсиал. “Червените дяволи” продължиха да доминират и Грийнууд от дузпа направи 0:6 в 56-ата минута.

В последната третина на двубоя тимът на Солскяер понамали темпото, което позволи на Транмиър да поиграе с топката и да направи няколко атаки, но така и не стигна до почетен гол. Таит Чонг пък бе близо до гол, но в 86-ата минута нацели гредата със силен удар.

ТРАНМИЪР - МАН ЮНАЙТЕД 0:6
0:1 - Магуайър (10)
0:2 - Далот (13)
0:3 - Лингард (16)
0:4 - Джоунс (41)
0:5 - Марсиал (45)
0:6 - Грийнууд (56-д)