Севиля се развихри за купата, перфектен дебют за рекордния трансфер на Еспаньол

Петкратният носител на Купата на краля на Испания Севиля безпроблемно се класира за 1/16-финалите в настоящото издание на надпреварата. Отборът на Юлен Лопетеги не подцени аматьорите от Ескобедо (4 дивизия) и излезе с основния си състав, за да се наложи в крайна сметка с 5:0 като гост. Люк де Йонг (17’) и Нолито (38’) бяха точни преди почивката, а след това се разписаха още Лукас Окампос (57’), Франко Васкес (75’) и Оливер Торес (90’).Последният в класирането на Ла Лига тим на Еспаньол също не допусна грешка, след като на чужд терем надви с 2:0 третодивизионния Сан Себастиан Рейес. Рекордната покупка Раул де Томас (85’) дебютира с попадение, а преди него точен беше и Жонатан Кайери (45’).

Далеч по-трудно беше за друг представител на елита - Ейбар. Баските се измъкнаха от издънка при визитата си на четвъртодивизионния Касерено след автогол на съперника в добавеното време за крайното 2:1.