И без Варди Лестър върви уверено (видео)

Отборът на Лестър спечели убедително с 3:0 при гостуването си на Нюкасъл в мач от 21-вия кръг на Премиър лийг. Айосе Перес (36), Джеймс Мадисън (39) и Хамза Чъдури (87) реализираха за “лисиците” при отсъствието на голаджията Джейми Варди. Домакините бяха принудени да играят почти цяло полувреме с човек по-малко заради контузия и вече извършени смени. С успеха момчетата на Брендън Роджърс и този кръг си гарантиране оставане пред Манчестър Сити.
В 36-ата Флориан Лежюн направи подарък на Айосе Перес. Пасът на защитника в наказателното поле беше пресечен, нападателят стигна до топката и отбеляза с диагонално насочване. Ако не беше вкарал, навярно щеше да бъде назначена дузпа. Три минути по-късно високата преса “лисиците” отново даде резултата. Те отнеха топката и Джеймс Мадисън реализира зрелищен гол с изстрел от 20 метра, при който топката влетя в близост до сглобката - 0:2. В добавеното време на първата част Стив Брус направи две принудителни смени. Преди началото на второто полувреме домакините прибегнаха и до третата си смяна. Така в 50-ата минута контузията на Фабиан Шер обрече “джордитата” да доиграят срещата с човек по-малко. Това нанесе нов силен удар по амбициите на тима за поне точка. В 87-ата минута Хамза Чъдури вкара страхотен гол с изстрел от 20 метра за крайното 0:3. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА КЛАСИРАНЕ