Автогол улесни Лестър, Борнемут се развихри след почивката

Лестър показа, че има амбиции не само в Премиър лийг, но и в турнира за ФА Къп. В третия кръг "лисиците" победиха с 2:0 гостуващия Уигън след автогол на Том Пиърс (19') и попадение на Харви Барнс (40').

Лестър по традиция атауваше основно по фланговете и защитата на гостите изнемогваше от самия старт на двубоя. В 19-ата минута дебютантът Том Пиърс изпревари нахлуващия в наказателното поле Марк Олбрайтън и изненада неприятно вратаря Дейвид Маршал.
Стражът на Уигън се намеси блестящо след удар на Харви Барнс в 22-ата минута и изби в корнер. Гостите не пропускаха да атакуват при всяка възможност, но просто им липсваше класа, за да затруднят защитата на "лисиците".  В 40-ата минута Лестър организира бърза контра и Барнс, не без помощта на лек рикошет, покачи на 2:0.

И през второто полувреме футболистите на Уигън играха смело, но пак бъркаха при последния пас. В 57-ата минута Денис Прает пропусна да вкара трети гол за Лестър. Отборът на Брендън Роджърс действаше със самочувствие, а гостите постепенно започнаха да се обезверяват. В 80-ата минута те помислиха, че са вкарали гол, но радостта им бързо беше охладена от намесата на ВАР - засада.
Борнемут също продължава напред, след като разгроми с 4:0 Лутън. Три от попаденията паднаха в рамките на 15 минути през второто полувреме.

Доминик Соланке направи пропуск за домакините още в първите минути, а удар на Хари Уилсън също можеше да се превърне в гол. Усилията на "черешките" обаче бяха възнаградени и в 8-ата минута Филип Билинг откри резултата. Той стреля от въздуха след центриране на Диего Рико, а топката отскочи от тревата и стана неспасяема за Симон Слуга.

В 16-ата минута Соланке засече хубаво центриране от фланга и с глава насочи топката в мрежата, но голът му беше отменен заради засада. В средата на полувремето Хари Корник пропиля отлична възможност за Лутън, а в края на полувремето "шапкарите" получиха и дузпа, но Алън Шийхън стреля в гредата.

Веднага след почивката Соланке изведе Джуниър Станислас зад защитата, но той се опита да действа прекалено технично и сгреши. В 67-ата минута след пробив на Хари Уилсън топката стигна до Калъм Уилсън и той с лекота вкара за 2:0. В 79-ата минута Билинг се разписа за втори път с плътен изстрел извън наказателното поле, а в 82-ата Соланке отблизо затвърди успеха на Борнемут.

За 4-ия кръг се класира и Портсмут. Бившият тим на Светослав Тодоров се наложи с 2:1 като гост на Флийтууд Таун. Резултата откри Джеймс Болтън в 66-ата минута, малко след това Маркъс Харнес вкара втори гол за Портсмут, а домакините съумяха само да намалят в последните секунди чрез Конър Макалени.