Финал за Купата на БФС U18: Септември (София) - ЦСКА - София 0:0

Евроколеж нанесе първа домакинска загуба на Марица

Тимът на Марица загуби с 2:4 от Евроколеж домакинския си двубой от 32-ия кръг в първенството в Трета лига - Югоизточна група. “Жълто-сините” не изиграха добър двубой, а гостите, за разлика от предишни свои срещи, бяха пределно мотивирани, показаха добра игра и стигнаха до успеха.

Първата част бе равностойна, като двата тима се надиграваха във всяка част на терена. Гостите имаха шанса да поведат в 12-ата минута, когато след един корнер Мирослав Пушкаров си отбеляза автогол в опита си да изчисти. Последваха атаки и към двете врати. В 21-вата минута Димитър Юруков центрира добре, но Иван Гендов не успя да засече добре топката на метри от вратата. Две минути по-късно Георги Куртев стреля опасно покрай вратата на Илия Николов.

В 24-та минута Венцислав Гюзелев напредна, навлезе в наказателното поле и стреля встрани от вратата, пропускайки да изравни. Последваха неточни удари на Борислав Караматев - на два пъти и Мирослав Пушкаров с глава. В 37-та минута Иван Гендов отбеляза красив гол с глава, след центриране на Алил Кардашев и изравни. Минути по-късно Венцислав Гюзелев не съумя да отбележи след заучено положение. В 43-та минута Алил Кардашев беше съборен в наказателното поле и съдията Валентин Станчев отсъди дузпа. Венцислав Гюзелев беше безупречен и даде преднина на маричани. В последната минута на полувремето, след центриране от дясно, Сезгин Четин с плонж засече топката с глава и изравни - 2:2. В продължението отново Четин нанесе силен удар, но Илия Николов изби.

През втората част, въпреки своите усилия марчани трудно достигаха до голови положения. Гостите бяха организирани в защита и организираха опасни атаки, макар те да бяха редки. В 51-та минута, след центриране на Венцислав Гюзелев, Мирослав Караилиев изби от самата гол линията, спасявайки своя тим от сигурен гол, пред погледа на Апостол Стоянов. Малко по-късно Борислав Караматев можеше да отбележи след пряк свободен удар, но топката премина на сантиметри встрани от целта. В 75-та минута Серафим Михайлов центрира към останалия непокрит Куртев и той с глава изведе “Евроколеж” напред в резултата. Само две минути по-късно Тодор Тимонов бе изпуснат и с хубав удар отбеляза за 2:4. До края на мача маричани имаха шансове на три пъти да отбележат. Първо Иван Гендов се размина с топката на 3-4 метра пред вратата, след добро центриране, а в 87-та минута заменилия го Георги Георгиев стреля във вратаря, който улови. В самия край на срещата Караматев отново опита удар, но Апостол Стоянов улови.

Така Марица записа първа домакинска загуба през този сезон и остава на второто място в Трета лига със 72 точки, вече на шест зад “Загорец”. В следващия 33-ти кръг маричани посрещат тима на Асеновец, който днес постигна победа с 3:1 над Атлетик (Куклен). Евроколеж е домакин на Борислав (Първомай).

МАРИЦА: Илия Николов, Алил Кардашев, Мирослав Пушкаров, Самер Алхусейн, Даниел Спасов, Красимир Иванов - капитан, Венцислав Гюзелев, Христо Янчев, Георги Арабаджиев (Николай Павлов), Иван Гендов (Георги Георгиев), Димитър Юруков. Старши треньор: Стоян Димитров