Нервен изблик донесе наказание на играч на Вашингтон (видео)

Серията от тазгодишните плейофи между Вашингтон и Бостън определено не може да бъде поставена в категория “безинтересни”. Напрежението е надвиснало над двата тима от самото начало, но взе връх в третия мач, който донесе и първата победа на Уизърдс, намалила резултата до 1-2 успеха. Кели Убре от столичния тим бе дисквалифициран, след като си изпусна нервите през първото полувреме и прекара едва 5 минути на паркета.

Крилото получи удар от Кели Олиник, който поставяше заслон, а след това не успя да запази хладнокръвие и се втурна към съперника си, поваляйки го на земята. Това импулсивно действие на Убре спрямо Олиник му коства мястото в двубоя, а сега му донесе и наказание от един мач.

Washngton Post съобщава, че Уизърдс ще бъдат без Убре в четвъртия мач от серията, който отново е в столицата. 21-годишният Кели има своята роля в ротацията на отбора на Скот Брукс със средни показатели от 6.3 точки и 2.6 борби за 17.4 минути на мач в 9 двубоя от плейофите, а в първите два двубоя с Бостън игар съответно 26 и 28 минути.

Наказанието му означава, че Ото Портър-младши и Боян Богданович ще имат повече възможности за изява на позицията на лекото крило, а ако се наложи дори и Брадли Бийл би могъл да е полезен като “тройка”.