Марек и Пирин (ГД) не се победиха в Дупница

Отборите на Марек и Пирин (Гоце Делчев) завършиха наравно 0:0 в среща от 21-ия кръг на Югозападната трета лига. И двата отбора са с традиции в българския футбол, но сега са в златната среда на трета лига. Марек продължава все пак без загуба тази пролет, докато Пирин спечели първата си точка през пролетния полусезон . За трети път отборът от Дупница обаче направи нулево равенство.

Домакините бяха по-активни през цялото време, но така и не намериха начин дори да застрашат вратаря на гостите Костадин Янев. Минути преди почивката Еньо Кръстовчев бе принудително заменен и това се отрази на играта на домакините. Неврокопчани пък два пъти удариха греди чрез Леон Илиев през първото полувреме и Мариан Ловков през второто от фаул. Четири минути преди края на срещата Дани Георгиев от фаул стреля под гредата, но вратарят на гостите отби в ъглов удар.

Сред зрителите на стадион "Бончук" бяха кметът на Дупница Методи Чимев и главният мениджър на Марек Юнион Ивкони Людмил Найденов.

Милчо Максимов

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!