Марек разби Рилецо

Отборът на Рилски Спортист загуби в приятелска среща от Марек с 0:3, играна в комплекс „Царско село“, съобщи клубният сайт на самоковчани. Това е втора поредна загуба, след добрата серия от победи в контролите.

Като цяло мачът няма да се запомни с нищо интересно, освен битката в средата на терена и голове, допуснати от индивидуални грешки. Мачът бе белязан и с неприятна контузия на вратаря на Рилецо – Марио Райчев. В опит да играе за топката, в 30-та минута, получи много неприятен удар от противников играч и напусна срещата със сцепен клепач. Все още не е ясно дали ще бъде на разположение на треньора Воин Войнов за следващите срещи.

Малко след този нелеп инцидент, в 40-та минута, Марек отбеляза за 0:1, след неразбирателство в защитния вал на Рилецо.

В 60-та минута, след грешка в изнасянето на топката,отборът на Марек проведе добра контраатака и остави безпомощен вратаря на Рилски спортист за 0:2.

Марек направи резултата класически в 72-та минута, след изпълнение на фаул и добавка, след избитата топка. До края на срещата не се случи нищо запомнящо се и тя завърши при резултат 0:3 .