Боро удържа Евертън на "Ривърсайд" (видео)

Евертън записа шести пореден мач без загуба в Премиър лийг, но не успя да победи Мидълзбро в двубоя помежду им на "Ривърсайд". Срещата завърши 0:0, за което повече могат да съжаляват "карамелите". Те остават на 7-о място във временното класиране, а Боро е малко над чертата на изпадащите.

Отборът на Айтор Каранка се надяваше да спечели за първи път от средата на декември, но истината е, че Евертън доминираше в мача и спокойно можеше да си тръгне с трите точки. Още в началото младокът Том Дейвис пропусна да открие резултата след хубаво подаване на Рос Баркли. Малко по-късно отново Дейвис беше потърсен от Идриса Гай, но Виктор Валдес внимаваше.

Бившият страж на Барселона показа класата си в средата на полувремето след силен изстрел на Ромелу Лукаку, а пред другата врата Рамиро Фунес Мори блокира удар на Адам Форшоу.
След почивката Лейтън Бейнс изчисти от голлинията удар с глава на капитана на домакините Бен Гибсън, преди Валдес да отрази коварен шут на Адемола Луукман. Мидълзбро имаше най-добрия си шанс, когато Руди Жестед засече с глава центриране от фланга, но Жоел Роблес запази нулевото равенство.

Серията на Боро без победа вече достигна до 8 мача. Евертън пък загуби за последно на 19 декември, когато отстъпи на Ливъррпул с 0:1 в мърсисайдското дерби.