Гол от дузпа върна Тотнъм към победите (видео)

Тотнъм запази дистанцията от лидера Челси, след като надделя с 1:0 над Мидълзбро на "Уайт Харт Лейн". Хари Кейн бе точен от дузпа в 58-ата минута и с това върна "шпорите" към победите след две поредни равенства в шампионата.

Юго Лорис се завърна на вратата на домакините, а Бен Дейвис започна на мястото на контузения Дани Роуз. Стюарт Даунинг бе титуляр за Боро за сметка на Стуани.

"Шпорите" доминираха осезаемо през първата част, но им липсваше завършващия удар. Деле Али пропусна една много чиста ситуация, а удар с глава на Тоби Алдервейрелд срещната гредата. Три минути преди почивката Кейн най-сетне прати топката във вратата на Виктор Валдес, но попадението правилно бе отменено заради засада.

В началото на втората част Валдес изби опасен удар на Ериксен. В 58-ата домакините получиха дузпа, след като Сон финтира Бернардо Еспиноса, който не успя навреме да отмести крака си и закачи корееца. Хари Кейн бе точен от бялата точка - 1:0. Много скоро след това Ериксен можеше да удвои, но Валдес отново спаси изстрела на датчанина.

В добавеното време Де Роон пропусна най-чистата ситуация за гостите, след като от няколко метра не успя да нацели вратата и да донесе точката на тима на Айтор Каранка.

С този успех Тотнъм запази второто място във временното класиране на Премиър лийг, като "шпорите" остават на девет точки зад лидера Челси. Мидълзбро е на 15-а позиция.