ЦСКА превзе Шумен

Отборът на ЦСКА продължи победния си ход през втория полусезон, след като записа трети пореден успех в мач от 10-ия кръг на Националната волейболна лига за жени. Момичетата на Юлия Иванова се наложиха с 3:1 (21:25, 25:20, 25:12, 25:22) при гостуването си на ЙЕБ-Шумен 05 (Шумен) в зала "Младост", която за втори пореден мач бе препълнена.

Тимът на Шумен започна по-добре, като при второто техническо прекъсване във втория гейм водеше с 16:13, а след това дрпна с 25:21.

Отговорът на "червените" бе бърз и още във втората част резултатът бе изравнен. След това зачестиха грешките от сервис от волейболистките на Шумен, което допълнително помогна на ЦСКА.

Така "червените" записаха нови 3 точки и вече с актив от 7 победи и 20 точки се изравниха с третия Раковски (Димитровград), на който отстъпват само по геймова разлика.