Финали на Държавния личен шампионат по бокс в Пазарджик

Калин Мавродиев завоюва златния медал на Държавния личен шампионат по бокс за мъже в Пазарджик. На финала в категория до 64 килограма състезателят на ЦСКА се наложи по точки над Алекс Димитров от Локомотив София. Вчера "армеецът" спечели без бой полуфиналния сблъсък с Денис Михайлов, който не се качи на ринга. Така боксьорите на ЦСКА спечелиха три медала от първенството. Освен златото на Калин Мавродиев, отличия спечелиха още Юлиан Бонзов и Мартин Петров, които стигнаха до бронза в категория до 69 килограма.

В другите финали от днес Ивайло Йорданов (Добруджа) надделя над Стоян Валентинов (Пирин) по точки в категория до 52 кг, а Емануил Богоев (Пирин) се наложи над Благовест Кожухаров (НСА) в категория до 56 кг.

В категория до 60 кг Стефан Куцаров победи Михаил Куртев с технически нокаут, а в категория до 69 кг Здравко Попов спечели на финала срещу Петър Драганов по точки. В категория до 75 кг Антон Димитров победи Кристиян Тодоров, а в категория до 81 кг Майкъл Илиев надигра Пламен Петков. В тежка категория до 91 кг шампион стана Хаят Расим след победа с технически нокаут над Георги Манов. В свръхтежка категория над 91 кг Иван Мечков спечели по точки срещу Александър Георгиев.