Жените ни отстъпиха с 0-3 на Русия в квалификациите за Европейското отборно първенство

Женският национален отбор на България по тенис на маса загуби с 0-3 домакинския си мач от група "С" срещу Русия в квалификациите за Европейското отборно първенство в Люксембург. Срещата срещу рускините се игра в столичната зала "Европа".
Квалификации за Европейско отборно първенство по тенис на маса
Мария Йовкова отстъпи в първия мач за нашите на Мария Маланина с 0-3 (11:13, 4:11, 9:11). Българката започна отлично първия гейм и поведе с 4:1 точки, но допусна изравняване. След това геймът се движеше точка за точка и 17-годишната асеновградчанка изпусна един геймпойнт при 11:10, като в крайна сметка загуби с 11:13. Последва силно начало за Йовкова и във втория гейм и повеждане с 4:1, но Маланина отново обърна нещата в своя полза и заслужи победата и тук с 11:4. Мария се опита да се стегне в третия гейм, но и тук допусна поражение с 9:11.
Втора на тенис масата за нашите тази вечер излезе момчилградчанката Михаела Димова. Тя се изправи срещу Яна Носкова и също допусна поражение с 0-3 (10:12, 4:11, 3:11). Българката стартира отлично първия гейм и изпусна четири геймпойнта при 10:6 и в крайна сметка допусна обрат с 10:12. Това беше и повратният момент в мача, тъй като след това младата ни надежда не успя да се върне към силните си изяви от първия гейм и отстъпи в следващите два с 4:11 и 3:11.
Тренировка на националите по тенис на маса
Вихрено начало имаше и най-опитната ни в състава Анелия Карова. 27-годишната българка се изправи срещу Мария Тайлакова и загуби с 0-3 (9:11, 9:11, 3:11). Карова поведе в първия гейм с 4:2, но допусна обрат с 9:11. Вторият гейм се движеше точка за точка, но и тук родната състезателка отстъпи с 9:11. В третия гейм рускинята показа много агресивна игра и го взе с 11:3.
След днешната загуба българките нямат шанс да се наредят на едно от първите две места в групата. По регламент първите състави от всяка група се класират напред, а вторите тимове играят бараж за 5 места. Домакините от Люксембург се класират директно за Топ 16 на Европейското отборно първенство. Следващият мач на нашите момичета е на 7 март като гост на Беларус. Старши треньор на българките е Ани Сариева.

Снимки: архив Sportal.bg