Шампионът Етър'64 с победа като гост в Поморие

Шампионът Етър'64 победи ОХК Поморие с 27:22 (14:11) като гост в среща от шестия кръг на женското хандбално първенство на България. Великотърновки контролираха среща почти през цялото време, като домакините успяха само на два пъти да стигнат до изравняване при 4:4 и за последно в 18-ата минута при 6:6. До края "виолетовите" доминираха и поддържаха аванс от 30-4 гола, за да стигнат до крайния успех. Най-резултатна за победителките беше Даниела Коцева с 10 гола, а 5 попадения добави Деница Иванова. За Етър не игра една от звездите нва тима Силвана Савич, която получи почивка в този мач.

Голмайсторката на Поморие Валерия Миладинова беше най-добра за домакините с 8 гола, а Силвия Куманова допринесе с 5. Останалите две срещи от кръга Ники спорт - Бъки и Шумен - Свиленград ПУ бяха отложени. Лидер с пълен актив от 10 точки е Бъки, следван от Свиленград и Етър'64 с по 8 точки и Поморие с 4 точки.