Етър поведе в класирането във Втора лига

Етър измъкна победата с 2:0 при гостуването си на Ботев (Гълъбово) в края на мача, който се игра при закрити врата заради наказание на домакините. "Болярите" вкараха в последните 5 минути 2 гола чрез резервите Тодоров и Петков.

През първото полувреме домакините от Ботев играха по-добре от противника си, който се смяташе за фаворит преди мача. Тимът от Гълъбово отправи няколко удара към вратата на Акалски, но нямаше шанс да открие резултата.

Още при първата си атака след изпълнение на корнер, защитникът на Ботев Кижев стреля с глава, но топката профуча опасно над напречната греда. В 7-ата мин след заучено положение от фаул Коларов пусна топката към Халил, който намери Георги Кирилов, но капитанът от 12 метра бе неточен. В 10-ата мин Реджеб Халил отправи опасен диагонален удар, но кълбото излезе в аут. През следващите минути двата отбора заформиха битка в централната част на терена и не поглеждаха към вратите.

Етър отправи първия си удар в 45-ата мин. към вратата на домакините чрез Петър Димитров, който стреля с глава, но топката мина на метър от десния страничен стълб.

След почивката Ботев отново имаше преимущество, но не успя да вкара, като в 70-ата мин Георги Кирилов удари гредата на Етър с диагонален удар. В 75-ата мин защитникът на Ботев Николай Янков си изкара два бързи жълти картона и остави с 10 души отбора си.

От това се възползва Етър и в 84-ата мин резервата Цветомир Тодоров се измъкна от защитата на гълъбовци и се разписа за 0:1. Три минути по-късно Тодоров напредна отляво и асистира на Петков за втория гол, който се разписа от десетина метра за 0:2.