Кошмар за Интер и Икарди (видео)

Отборът на Интер допусна изненадваща загуба  с 1:2 в домакинството с Каляри от 8-ия кръг на "Серия "А". Домакините поведоха в 55-ата минута, но допуснаха обрат в края и записаха трето поражение през този сезон. Тимът на Франк де Бур вече три поредни мача няма успех, а във втори поред отстъпва с 1:2.

Интер се смъкна на 12-то място с 11 точки, докато Каляри със своята трета поредна победа вече има 13 точки и се изкачи на девето място.

Икарди изведе домакините с капитанската лента, която ултрасите на тима поискаха да свали. Марко Бориело пък остана на пейката за гостите. Първата възможност бе за Каляри, но удар с глава на Чепители излезе в аут. След това "черно-сините" взеха инициативата и започнаха да атакуват, но Марко Сторари нямаше много работа, тъй като ударите на звездите на домакините излизаха в повечето случаи извън целта.

В 25-ата минута Икарди си спечели дузпа, която след това пропусна, пращайки топката встрани от лявата греда на Сторари. "Курва норд" отново го освирква, докато останалите тифози по трибуните го аплодираха и вдъхнаха кураж след грешката.

Иван Перешич и Антонио Кандрева центрираха по двете крила, но в наказателното поле командваше Бруно Алвеш. Втората част започна със супер изяви на Самир Ханданович, който първо спря Растели, а след това и на два пъти спря Мелкиори и Сау в 54-ата минута. След последното му спасяване гостите вкараха, но попадението бе отменено поради засада.

При следващата атака Интер поведе. Жоао Марио вкара своя първи гол за клуба. Португалският национал засече центриране отляво, но Сторари изби с крак. При добавката бившата звезда на Спортинг (Лисабон) на шпагат прати топката в мрежата преди Сторари да я улови. Ханданович отново показа класа след изстрел на Ди Дженаро. В 69-ата минута Икарди с глава от няколко метра пропусна да даде по-голям аванс на тима си.

В 71-ата минута Мелкиори изравни, след като пое топката с пета и отблизо вкара своя втори гол от два мача за Каляри. Мелкиори пропусна да вкара и втори гол, а де Бур пусна Стеван Йоветич.

Пет минути преди края на срещата Ханданович сбърка фатално. Словенският страж се размина с топката след центриране от корнер, а после тя попадна в Мелкиори, който центрира, топката се отби в гредата, а хвърлили я се да спасява Ханданович бе излъган от този рикошет и топката се отби в него и спря в мрежата за 1:2. Симоне Падоин пропусна дори да вкара трети гол в края, а тифозите на Интер изпратиха не само Икарди, но всички звезди с бурни освирквания.

Така в девети пореден мач между двата отбора, в който и двата тима се разписват. Победата е втора поред на "Сан Сиро" за сардинците, които преди две години разбиха с 4:1 "нерадзурите", но въпреки това изпаднаха в Серия "Б".

Каляри пък прави най-доброто си представяне в Серия "А" от ерата на трите точки с актива си от 13 точки след осем срещи. Другата седмица те приемат Фиорентина, а Интер гостува на Аталанта.