Този път Джокович не се измъкна!

Световният №1 Новак Джокович загуби с 4:6, 4:6 от поставения под №15 в схемата испанец Роберто Баутиста Агут на полуфиналите на турнира от серията "Мастърс" в Шанхай. Сърбинът, трикратен шампион в състезанието, защитаваше миналогодишната си титла, но днес преклони глава пред испанеца, който за първи път в кариерата си се класира на финал на надпревара от тази категория.

В първия сет имаше само един пробив, но той дойде в ключов момент. Джокович сервираше за оставане в сета при 4:5, но точно в този момент не успя да вземе подаването си и първата част приключи. След последната точка Ноле реагира гневно, като счупи ракетата си.

Във втория сет 28-годишният испанец проби за 4:2 и беше съвсем близо до победата, но драмата тепърва започваше. Джокович веднага върна пробива, но пък след това не успя да изравни за 4:4 със своя сервис и при 5:3 в своя полза Баутиста Агут имаше началния удар. Джокович имаше брейкпойнти в деветия гейм, като в същото време отрази по блестящ начин три мачбола и в крайна сметка се пребори за гейма - 4:5. И когато се очакваше Ноле да изравни за 5:5, нещата пак се усложниха за сърбина и той бе изправен пред четвърти мачбол за противника му, сервирайки при 30:40. При последвалото разиграване Джокович излезе на мрежата, но с превъзходен минаващ удар от форхенд по правата Баутиста Агут сложи край на трилъра и детронира световния №1 след 1 час и 48 минути игра.

29-годишният Джокович преследваше 10-и финал този сезон, но допусна първа загуба от испанеца, срещу когото има пет победи.

На финала шампионът на "София Оупън" Баутиста Агут ще играе с победителя от двубоя между намиращия се в страхотна форма Анди Мъри (Великобритания) и французина Жил Симон.

Джокович имаше проблеми и на 1/4-финалите срещу германския квалификант Миша Зверев. И тогава сърбинът губеше със сет и пробив, но успя да направи обрат. Днес обаче Ноле не успя да се измъкне.