Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Тежко поражение в Стара Загора и България е аут от Евро 2017 (видео+галерия)

Младежкият национален отбор на България допусна тежка загуба с 0:3 при домакинството си на Дания, след която лъвчетата загубиха шансове да се класират за Евро 2017 в Полша. Момчетата на Антони Здравков ще заемат второто място в групата, ако спечелят последния си двубой срещу Румъния, но това няма да е достатъчно за класиране, тъй като трикольорите няма да са сред четирите най-добри втори отбори, които ще играят бараж за последните две места на европейското.

Иначе в герой за червения динамит, който днес не играеше за нищо, защото вече си бе осигурил първото място в групата, се превърна Ингвартсен, вкарал и трите гола за своя отбор.

България U21 - Дания U21

Първата опасност в мача бе пред българската врата. Във втората минута Ингвартсен отправи коварен удар по земя от 20 метра, който Китанов изби.

Натискът на гостите продължи и в 13-ата минута "червеният динамит" откри резултата. При разбъркване от корнер в наказателното поле Кристиян Малинов фаулира играч на датчаните и реферът отсъди дузпа, която Ингвартсон реализира.

В 20-ата минута Дания като по чудо не вкара втори гол, след като диагоналният шут на Хюлсагер от 5-6 метра излезе в аут.

Това се случи осем минути по-късно, когато при бърза контраатака Блаберг центрира остро по земя отляво, Китанов се размина с топката и Ингвартсон вкара на празна врата за 2:0.

Пет минути преди края на първата част България можеше да се върне в мача, когато Юлиян Ненов се пребори със защитник на гостите и чукна топката покрай излезлия да го пресрещне датски вратар Хьоберг, но тя мина на сантиметри покрай дясната греда. Секунди по-късно Холст изчисти с глава пред голлинията изстрел на Терзиев.

Втората част започна със сериозен пропуск на българския тим. Центриране отляво намери Милчо Ангелов, който стреля от 5-6 метра, но вратарят на датчаните някак успя да спаси.

В 61-ата минута Дания окончателно сложи точка на спора кой ще е крайният победител в този двубой. Макс пусна дълъг пас, Гълъбов се размина с топката и тя попадна в Ингвартсен, който останал сам срещу Китанов не сгреши, оформяйки своя хеттрик.

Шест минути по-късно резултатът можеше да набъбне още, но резервата Нисен нацели лявата греда.

С този категоричен успех Дания затвърди превъзходството си в групата, където от девет мача е постигнал 8 победи и един равен. Втори в класирането е съставът на Румъния с 16 точки, а България е на трета позиция с две по-малко.

Следващата среща на трикольорите е във вторник срещу Румъния.

БЪЛГАРИЯ - ДАНИЯ 0:3