Вратари донесоха точка за Стоук на "Олд Трафорд" (видео)

Стоук измъкна точка от гостуването си на Манчестър Юнайтед. Срещата завърши 1:1, а главни действащи лица в срещата бяха двамата вратари. Стражът на гостите Лий Грант направи поредица от отлични спасявания, а Давид Де Хеа сбърка при една от редките опасностите за Стоук и Джо Алън изравни резултата в 82-ата минута. Преди това Марсиал бе открил резултата малко, след като се появи на терена като резерва.

Юнайтед можеше да открие резултата още във втората минута. Златан Ибрахимович бе изведен отлично от Пол Погба, но не успя да преодолее Лий Грант и то на два пъти. "Червените дяволи" имат предимство в началната фаза на срещата, но в 14-ата минута можеха да получат гол. Тогава Шердан Шакири проби отдясно, навлезе в наказателното поле и подаде. Вилфред Бони не успя да играе с топката, но тя стигна до Джеф Камерън, който от великолепна позиция стреля слабо и в ръцете на Де Хеа. Юнайтед отговори с красива комбинация, включваща петичка на Ибрахимович и подаване на Лингард към Погба, но французинът не успя да завърши, като ударът му мина встрани от гредата.

В 22-ата минута Мата опита много красиво да открие резултата. Испанецът за малко да прехвърли вратаря на гостите с елегантно изпълнение, но Грант отново бе на мястото си. След последвалия ъглов удар Погба бе оставен непокрит в наказателното поле, но стреля неточно с глава. Юнайтед продължи да създава положения. Ибрахимович се нагърби с изграждането на атаката и го направи по отличен начин. Той проби отляво и намери Лингард, който от близко разстояние не успя да прати топката в мрежата след поредната добра изява на Грант. Ибрахимович също пропусна добър шанс в 31-ата минута, като ударът му бе блокиран от Шоукрос.

Второто полувреме започна с положение за Стоук. След центриране на Шакири Мартинс Инди стреля с глава, Де Хеа спаси, но голът нямаше да бъде зачетен, тъй като бе отсъдена засада. Гостите малко изнесоха играта след почивката, а Юнайтед по-рядко стигаше до чисти положения. В 56-ата минута Джо Алън пропусна великолепен шанс да изведе гостите напред. Той бе изведен от Арнаутович, финтира, но изстрелът му бе слаб и не затрудни вратаря на "червените дяволи".

Отборът на Моуриньо започна да разчита на удари от далечно разстояние. Погба, Мата и Ерера се пробваха от дистанция, но това не доведе до откриване на резултата. Мениджърът на домакините реши да промени случващото се на терена и пусна Рууни и Марсиал на мястото на Мата и Лингард. Това моментално даде резултат и в 69-ата минута Марсиал направи 1:0 след красив удар. Това бе началото на много силен период за домакините, в който доминацията им бе тотална. Превъзходството обаче не се отрази на резултата и това се оказа решително. В 82-ата минута удар на Глен Джонсън бе отбит от Де Хеа, а неумелата намеса на вратаря бе фатална, тъй като топката остана в игра, Уолтърс стреля в горната греда, а накрая Джо Алън прати топката в опразнената врата за 1:1.

До края на срещата "червените дяволи" упражниха натиск. Пет минути преди края Грант за пореден път се намеси блестящо, отразявайки удар на Ибрахимович. В 89-ата минута пък Погба като по чудо се размина с гола. След центриране на Рашфод французинът стреля с глава от близо и топката се удари в горната греда.