Златан спаси Ман Юнайтед от нова издънка в Лига Европа (видео)

Манчестър Юнайтед бе много близо да запише нова издънка в група "А" на Лига Европа. "Червените дяволи" победиха много трудно тима на Заря (Луганск) с 1:0 в домакинството си на "Олд Трафорд". Макар в този мач Жозе Моуриньо да пусна в игра повечето си звезди, англичаните отново не впечатлиха с играта си. Все пак Златан Ибрахимович донесе успеха на своя тим в 69-ата минута с доста куриозен гол, който е първи за него в този турнир от 2001 година, когато още носеше екипа на Аякс.

Първото полувреме бе доста скучно с малко положения и без точен удар към двете врати. Домакините все пак бяха една идея по-активни и в 20-ата минута малшансът им попречи да открият резултата след като удар на Маркъс Рашфорд се отби от напречната греда. В 38-ата минута Пол Погба центрира за Хуан Мата, който обаче с глава стреля над вратата. Същото се случи и две минути по-късно, когато след центриране от корнер Маруан Фелаини не успя да намери очертанията на вратата.

Втората част започна с две страхотни положения за гостите. В 51-ата минута Любенович получи прекрасно центриране в наказателното поле, но отблизо акробатично не успя да засече топката във вратата. След това в 66-ата минута Паулиньо постави под напрежение Серхио Ромеро, който обаче показа дъбор рефлекс и спаси.

Неприятното развитие на двубоя накара Жозе Моуриньо да пусне в игра Уейн Рууни, който веднага раздвижи атаката на "червените дяволи". Така в 69-ата минута те стигнаха до откриване на резултата, а роля за гола имаше и капитанът на "червените дяволи", макар и по малко куриозен начин. Фосу-Менса бе изведен отдясно и центрира към Рууни, който стреля доста нескопосано, топката обаче тупна и стигна до Златан Ибрахимович, който отблизо надскочи прекия си пазач и с глава отбеляза за 1:0.

Дори и този гол обаче не промени драстично ситуацията на терена. Гостите имаха една възможност пред вратата на Ромеро в 79-ата минута, когато обаче ударът на Лапартиа премина над вратата. В 85-ата минута пък Маруан Фелаини пропусна добър шанс от воле да забие втори гол за англичаните след центриране от корнер, като стреля над вратата. В 88-ата минута пък Ромеро отново трябваше да се намесва след удар с глава на Караваев, а малко преди края Ибра отправи опасен изстрел от фаул.

В крайна сметка мачът завърши с минимален успех на Манчестър Юнайтед и отборът записа първи три точки в актива си, като се изкачи до 3-ото място в групата. Заря пък вече е на 4-ата позиция с 1 спечелена точка.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ЗАРЯ (ЛУГАНСК) 1:0
1:0 Ибрхимович (69)