Владо Стоянов се ядоса и нападна журналисти - нарече ги пълни лаици

Вратарят на Лудогорец Владислав Стоянов нападна "някои" журналисти, наричайки ги лаици, но допълни, че критиките лично на него не му се отразяват, тъй като той е свикнал с тях.

"Феновете не са вдигнали очакванията към нас. Вдигнаха ги някои специалисти-журналисти, които според мен са пълни лаици. Изкараха ПСЖ някакъв слаб отбор, а нас едва ли не, че сме Реал Мадрид. Това са простотии. На мен не ми пречи. Свикнал съм да ми правят разбор хора, които нямат нищо общо с вратарската професия. Но аз не се крия при грешки. Казвам, че вината е моя", заяви вратарят на орлите, който отнесе доста критики за представянето си срещу Базел в предишния мач на Лудогорец в групите на ШЛ.

Конкретно за днешното поражение от ПСЖ с 1:3, Стоянов заяви: "ПСЖ е отбор от топ ниво. Много класен отбор. Днес играха толкова, колкото им трябва. За да успееш да ги победиш, трябва късмет и спортен шанс, който не беше на наша страна. Не успяхме да изравним. На всеки се случва да изпусне дузпа, дори на Кристиано. После техен гол влиза в скобата…

Хората видяха, че Лудогорец умее да играе футбол, опитва се да се противопостави на отбори от ранга на ПСЖ, Реал Мадрид… Не всеки път се получава, но не трябва да бъдем крайни. Не може да сме доволни от загубата, но трябва да сме доволни от това как стояхме през по-голямата част от мача.

Ние сме показали, че не сме отбор, който да се нареди отзад, в глуха защита, и да чакаме на 0:0. Голяма част от времето ни се получава и затова публиката ни аплодира след мача.

Вътрешнто се надявахме и искахме да вземем нещо от ПСЖ. Развитието на мача ни даваше шанс, но дори да вкараме дузпата, това не ни даваше гаранция, че ще спечелим нещо. През втората част вдигнаха темпото и вкараха колкото им трябва."

снимка: Марин Маринов, Sportal.bg