Черната котка Пуиг отново мина път на Квитова

Победителката от 2013 година Петра Квитова (Чехия) отпадна във втория кръг на турнира по тенис в японската столица Токио с награден фонд 1 милион долара. Поставената под номер 7 Квитова, която се включи в надпреварата с "уайлд кард", загуби от олимпийската шампионка от Рио 2016 Моника Пуиг (Пуерто Рико) с 6:1, 4:6, 4:6 след 2.18 часа игра. Пуиг навакса изоставане от 2:4 в решаващия трети сет, но стигна до обрат.

Пуерториканката отново се оказа в ролята на черна котка за чешката тенисистка, след като двете се срещнаха и на олимпийския турнир миналия месец, а тогава отново Пуиг триумфира срещу съперничката си в полуфиналите.

Шестата в схемата Доминика Цибулкова (Словакия) също загуби във втория кръг след 2:6, 1:6 срещу 18-годишната представителка на домакините Наоми Осака. Осака, която играе в основната схема с "уайлд крад", допусна ранен пробив, но след това взе 12 от следващите 13 гейма и за първи път се класира за четвъртфинал в турнир от сериите "Премиър" на WТА.

Шампионката от 2010 година Каролинe Возняцки (Дания) също си осигури място на четвъртфиналите след успех над четвъртата в схемата Карла Суарес Наваро (Испания) със 7:6(4), 4:6, 6:4 след почти три часа игра. Возняцки навакса изоставане от 2:4 в първия сет, който спечели след тайбрек, а във втората част датчанката пропиля аванс от 4:2 и се стигна до решителен трети сет. В него Возняцки направи ключов пробив в седмия гейм и до края задържа аванса си.