ЦСКА 1948 с успех след обрат от 0:2 - 17-годишен от школата на ЦСКА впечатли с хеттрик (видео)

ЦСКА
1948 постигна втора поредна
победа
в предсезонните си контроли, след като надигра с 4:2 домакините от Железница. С хеттрик за тима на Адалберт Зафиров се отличи 17-годишният талант от школата на ЦСКА Йоан Маринов, а веднъж се разписа и Пол Теодолу. За домакините от Железница вкараха Захари Младенов и Николай Цветанов.
43 ЦСКА 1948 - ФК Железница
Успехът за ЦСКА 1948 обаче не дойде никак лесно, тъй като отборът губеше с 0:2 след 50 минути игра, но в крайна сметка с три попадения след 80-ата минута обърна резултата в своя полза.
Развоят на мача обаче показа, че ако ЦСКА 1948 не привлече поне 5-6 по-опитни състезатели, със сигурност ще има сериозни трудности със спечелване на промоция за "В" група, каквато е целта пред отбора.
Срещата, която се игра пред около 200 зрители, започна с хвърляне на няколко бомбички, но после обстановката се успокои.
Единствената по-сериозна възможност за червените през първия четвърт час бе шут на Георги Божилов, който не намери целта. Футболистите на домакините отговориха с две атаки, които завършиха с опасни удари, но Герасимов се намеси добре и ги спаси.
В 23-ата минута ЦСКА 1948 бе близо да открие резултата. Мартин Нинов получи отличен извеждащ пас на дясния фланг, навлезе навътре и стреля, но стражът на домакините изби в корнер. След неговото изпълнение Герман Петров отправи удар с глава, но покрай вратата.
В 35-ата минута домакините откриха резултата чрез Захари Младенов.
В началото на втората част Николай Цветков удвои с отличен удар от фаул, но три минути по-късно Йоан Маринов намали.
В 81-ата минута Пол Теодолу се извиси над всички след центриране от корнер и вкара за 2:2 ефектно с глава.
В края на срещата нови два гола на младия Йоан Маринов осигуриха атрактивната, но трудна победа на ЦСКА 1948.

ЦСКА 1948:

Иван Герасимов, Денислав Владимиров, Алекс Илиев, Герман Петров, Илиян Генадиев, Давид Стоянов, Калоян Стефанов, Радослав Димитров, Мартин Нинов, Георги Божилов, Богослав Женков

Снимки: Емона Цончева, Sportal.bg

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!