България с категоричен успех в третата си контрола

Мъжкият национален отбор по баскетбол на България стартира участието си на приятелския турнир в Румъния с убедителен успех, след като се наложи над Унгария  с 87:59. Това бе трета приятелска среща за възпитаниците на Любомир Минчев, които в предишните си два мача „лъвовете“ записаха победа и загуба срещу Македония.

Александър Везенков беше най-полезен с 15 точки и 6 борби, Павлин Иванов добави 13 точки, а Иван Лилов и Чавдар Костов завършиха съответно с по 11 и 10 точки.

Родните национали стартираха силно и поведоха с 24:10 още след първата четвърт, а на почивката авансът на България вече бе повече от комфортен - 47:24. През второто полувреме играта бе по-равностойна, а Минчев даде достатъчно игрови минути на всички в тима.

Утре от 16:45 е вторият мач на българите в турнира, а съперник е тимът на Естония. В неделя е и последният мач на нашите срещу домакина Румъния.