Кадетките ни разгромени от Белгия на европейското

Националният отбор на България за кадетки до 16 години претърпя разгромна загуба с 42:99 от състава на Белгия в първия си мач за разпределение на местата от 9-о до 16-о на европейското първенство, дивизия "В", в румънския град Орадя. Българките изоставаха още от първите минути на двубоя, като след края на първата четвърт резултатът бе 26:9 в полза на белгийките.

До края на мача разликата не спря да расте, за да достигне унизителните 57 точки. На ниво за българския отбор се представи единствено Виктория Иванова, която вкара 19 точки, докато за Белгия Емилин Леблон вкара 16 точки. На българките им остават два мача до края на първенството. В следващия те ще срещнат отбора на Дания. При победа последният им мач ще бъде за 13-о място, а при загуба Ц за 15-о.