Кармине Томазоне започна с успех

Професионалният боксьор Кармине Томазоне - Господин Вълк (Ит) стартира с успех на олимпийския боксов турнир. В среща от категория до 60 кг той се справи с Линдолфо Делгадо (Мек).
Томазоне се класира в последния момент. Той спечели битката за третото място на квалификацията във Варгас преди месец.
Бившият световен шампион по бокс за професионалисти в средна категория Хасан Н'Дам Н'Жикам (Кам) отпадна още в първия кръг на олимпийските игри в Рио де Жанейро. Той беше надвит от 25-годишния бразилец Майкъл Борхес с единодушно съдийско решение. Двубоят беше от категория до 81 кг. Само преди седем дни камерунецът отказа Томаш Гаргула. 32-годишният ветеран сега ще се завърне в профи бокса, където има 33 победи (19 с нокаут) и 2 загуби.