Аржентина загуби първия си мач от хокейния турнир в Рио

Олимпийските сребърни медалистки от Аржентина загубиха първия си мач от турнира по хокей на трева в Рио де Жанейро, след като отстъпиха с 1:2 на САЩ. Британките, които пък спечелиха бронзовите отличия у дома през 2012-а година, стартираха успешно олимпиадата в Бразилия след победа с 2:1 срещу отбора на Австралия.

Катерин Райнпрехт даде аванс на американките в 35-та минута на мача, а Мишел Касолд удвои преднината на САЩ в 50-та. Делфина Мерино върна един гол само три минути преди края на срещата, но момичетата на Габриел Минадео не оползотвориха финалния щурм и загубиха мача, въпреки че стреляха 13 пъти към вратата на американките.

Александра Дансън, която се разписа в мача за бронзовите медали преди четири години, донесе победата за Великобритания срещу Австралия с гол в 43-та минута. Лили Оузли даде аванс на победителките в 26-та минута, а изравнителният гол падна седем по-късно след удар на Джорджина Морган.

Срещи от първия кръг в група "В" на олимпийския турнир по хокей на трева за жени в Рио:

Аржентина - САЩ 1:2

Великобритания - Австралия 2:1