Холандия спечели с лекота и втория си мач на турнира по хокей на трева

Олимпийският и световен шампион Холандия постигна очаквано втора поредна победа на турнира по хандбал за жени в Рио де Жанейро, след като се наложи с 4:0 над Република Корея и остана без допуснат гол до момента. Холандките са на първо място в група "А" с актив от шест точки, а Германия е на второто място с четири. Кели Йонкер вкара първия си гол в турнира в деветата минута и даде аванс на холандките, а 46 секунди преди края на първото полувреме тя се разписа и за 2:0. Световната шампионка с "лалетата" от 2014-а година записа хеттрик с попадение в 42-та минута, а последният гол падна в 46-та. Негов автор беше Карлин ван ден Хювел, която донесе олимпийската титла на Холандия преди четири години с първия гол във финалния мач срщу Аржентина, завършил при резултат 2:0.

Европейският шампион Великобритания пък победи с 3:0 Индия и оглави класирането в група "Б". Британките, бронзови медалисти от домашната олимпиада, са с актив от 6 точки, след като голове срещу азиатките вкараха Жизел Ансли, Никола Уайт и Александра Дансън.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!