Бразилия започна с категорична победа защитата на титлата си

Олимпийският волейболен шампион от Лондон 2012 при жените Бразилия започна с категорична победа защитата на титлата си на домакинските Игри в Рио. Волейболистките на "Селесао" не срещнаха големи проблеми и биха без проблеми очертаващия се като аутсайдер отбор на Камерун с 3:0 (25:14, 25:21, 25:13) в първата си среща от Група А на турнира, игран тази вечер в пред близо 8000 зрители в зала "Мараканазиньо".

Във втория кръг мачове в групата момичетата на треньора Зе Роберто ще играят срещу отбора на Аржентина, който стартира тази нощ срещу силния тим на Русия. Камерунките пък ще излязат срещу Япония, която по-рано днес започна със загуба от Република Корея с 1:3. Двубоите са съответно във вторник (9 август) от 04,35 часа през нощта и в понеделник (8 август) от 17,35 часа българско време.

Бразилките започнаха мощно и след силни атаки на Фернанда Родригеш и Шейла Кастро взеха първия гейм с разгромното 25:14. Волейболистките на Камерун се успокоиха и заиграха по-добре във втората част, но все пак "Селесао" дръпна с 2:0 след 25:21. Бразилия поведе и в третия гейм с 8:4, след което не погледна назад. Това даде шанс на Зе Роберто да даде шанс на някои от резервите си. В крайна сметка 25:13 и 3:0 за двукратните олимпийски шампионки.

Най-полезна за бразилския тим стана Фернанда Родригеш с 12 точки (1 блок, 55% ефективност в атака и 46% перфектно посрещане), а Наталия Перейра, която игра само в първите два гейма, добави още 10 точки (1 ас и 35% ефективност в атака) за победата. За камерунките Летисия Мома Басоко също завърши с 12 точки.

"Беше много емоционално. Много е важно, че сме домакини, защото всички тези фенове винаги са ни показвали подкрепата си", каза капитанът на тима Фабиана.

Фернанда Родригеш реализира 11 точки за победителките.

БРАЗИЛИЯ - КАМЕРУН 3:0 (25:14, 25:21, 25:13)
БРАЗИЛИЯ: Даниеле Линс 2, Шейла Кастро 6, Фернандо Родригеш 12, Наталия Перейра 10, Фабиана Клаудино 8, Жусиели Кристина Барето 8 - Лея да Силва-либеро (Габриела Гимараеш 5, Фабиола де Соуса 1, Адениция да Силва 1, Жаклин Карвальо 4)
Старши-треньор: Жозе "Зе" Роберто Гимараеш
КАМЕРУН: Анриет Кула 2, Летисия Мома Басоко 12, Абдулкарим Фаузия 6, Кристел Чуджанг Нана 8, Стефани Фотсо Могунг 2, Теорен Абоа Мбеза 1 - Раиса Насер-либеро (Бертраде Бикатал 1, Бодо Маделайн Саманта, Виктоар Нгон Нтаме 1)
Старши-треньор: Жан Рене Аконо.