Евро 2024: Англия - Словакия 0:1 /почивка/

Хърватия стартира защитата на титлата си с победа срещу САЩ

Олимпийският шампион Хърватия започна с победа защитата на титлата си от турнира по водна топка за мъже, след като се наложи със 7:5 срещу САЩ в първи мач от Група "Б". В среща в Група "А" от първия ден на надпреварата на Игрите в Рио, бронзовият медалист от миналата олимпиада Сърбия завърши наравно 13:13 срещу отбора на Унгария.

Американците се противопоставяха успешно на хърватите дълго време, но европейският тим поведе в резултата 2:16 минути преди края на третата четвъртина с гол на Анджело Шетка. Той вкара и следващия гол за 6:4 в последната част, а Маро Йокович довърши американците с попадение 5:30 минути преди края на срещата. Шетка, който не беше част от шампионския тим в Лондон, завърши мача с двата гола през второто полувреме, а Йокович вкара също толкова срещу американците. За тях пък две попадения реализира Тони Асеведо.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!