Испания надви САЩ за първата си победа на турнира по водна топка

Олимпийският отбор по водна топка на Испания се наложи с 10:9 срещу САЩ в мач от група "Б" на турнира в Рио де Жанейро, с което записа и първата си победа в надпреварата. Американците са на дъното на класирането без победа, където е и отборът на Франция. Единственият светъл лъч за американците отново беше 38-годишният ветеран на вратата Мерил Моузес, който спаси своя отбор от тотален разгром срещу иберийците. Испания поведе с гол на Гонсало Ехенике, но американците обърнаха резултата за по-малко от минута чрез Тони Асеведо и Лука Кюпидо. Крилото Ехенике обаче изравни за 2:2, а 1:12 минути преди края на първата четвъртина записа своя хеттрик.

Двата тима завършиха първото полувреме наравно 5:5 и американците взеха аванс при 7:6 в третата четвъртина, но следващите четири попадения бяха в полза на Испания. Алберто Мунарис вкара два гола, а Алберт Еспаньол и Блай Манарах добавиха по още един, за да донесат крайната победа на своя тим.

Унгария и Австралия останаха без победа, след като завършиха наравно 9:9 в мач от група "А". Ричи Кембъл вкара цели четири гола за отбора от Зеления континент, който можеше и да загуби в самия край, но Джон Котерил вкара 26 секунди преди края за равенството.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!