"Лъвчетата" на Мъни Марков не успяха да се справят с Унгария

Националният отбор на България за юноши до 18 години загуби със 70:71 от Унгария в двубой от група „А“ на Европейското първенство за юноши до 18 години, Дивизия В, което се провежда в македонската столица Скопие.

Момчетата на Мануел Марков се нуждаеха от победа с поне 5 точки разлика, за да се класират на второ място в групата и да се класират за първата осмица на надпреварата, но днес младите „лъвчета“ не успяха да измъкнат победата от лидера в групата и по този начин останаха трети и ще играят за разпределяне на местата след осмото.

Йордан Минчев беше най-резултатен за българите с 19 точки, Кръстан Кръстанов и Мартин Коцев добавиха съответно по 16 и 14 точки, а Лъчезар Димитров приключи с 12 точки.

През първата четвърт играта вървеше кош за кош, но след шест минути игра момчетата на Мъни Марков успяха да си осигурят четири точки аванс – 12:8. Все пак, в оставащото време унгарците бързо стопиха пасива си и след 10 минути резултатът бе равен – 18:18.

През втория период ситуацията на терена не се промени особено. Двата тима си размениха лидерството по веднъж, но в решителните моменти унгарците бяха по-концентрирани и това им позволи да се оттеглят на почивката с аванс от 42:39.

Битката за всеки сантиметър от терена продължи с пълна сила и през второто полувреме. След 30 минути игра резултатът отново бе равен – 55:55 и всичко трябваше да бъде решено в заключителните десет минути.

В началото на последната четвърт Унгария успя да дръпне с пет точки – 60:55, но след това последна пълен обрат и България поведе – 61:60 след добри изяви на Минчев, Кръстанов и Митровски при 5:47 до последния съдийски сигнал.

В оставащото време лидерството смени притежателя си общо четири пъти, а 28 секунди преди края отборът на България се виждаше победител – 70:69 след кош на Коцев. В ответната атака символичните домакини от Унгария получиха право да изпълнят два наказателни удара и не сбъркаха за 71:70, а в последното нападение в срещата Минчев сбърка и така победата остана за унгарците.

СТАТИСТИКА ОТ УНГАРИЯ (U18) - БЪЛГАРИЯ (U18)