Латино атмосфера и гол от засада белязаха дербито на Пловдив (видео+галерия)

Ботев и Локо завършиха 1:1 в дербито на Пловдив, което бе от първия кръг на новосформираната първа професионална лига и се проведе в Бургас. Резултатът откри резервата Дани Кики в 67-ата минута, а в 75-ата Иван Стоянов изравни.

Срещата се игра пред около 9000 запалянковци на двата отбора, които създадоха отлична атмосфера за футбол.

Ботев (Пд) - Локомотив (Пд)

Първата по-любопитна ситуация бе в 4-ата минута, когато Умарбаев осъществи добър пробив по дясното крило и центрира, последва разбъркване, след което Локо поиска дузпа за игра с ръка на Крум Стоянов, но реферът Ивайло Стоянов прецени, че всечко е според правилата и остави играта да продължи.

Седем минути по-късно нова добра атака на смърфовете завърши с подаване към Умарбаев, който първи стигна до топката и опита да изведе на празна врата свой съотборник, но стражът на канарчетата Георгиев излезе предвидливо и пресече успоредния пас.

Футболистите на Николай Костов отговориха с шут по земя на Жоао Паоло, който Пиргов спаси.

В 33-ата минута Камбуров отправи топовен шут от дистанция, който профуча опасно над напречната греда.

Така се стигна до 43-ата минута, в която Локо изпусна най-чистата ситуация за първата част. Пламен Крумов центрира отлично към Веселин Марчев, който стреля с глава от 5-6 метра, но Георгиев демонстрира рефлекс и изби.

Две минути след началото на втората част и Ботев направи сериозен пропуск. Бризола отне топката от Везалов в наказателното поле на канарчетата и центрира по земя, но Жоао Паоло шутира от десетина метра в аут.

В 63-ата минута нова добра атака на канарчетата премина през Неделев, който изведе Жоао Паоло. Бразилецът стреля без забавяне в близкия ъгъл на Пиргов, но вратарят на символичните гости изби в корнер.

И когато канарчетата имаха известно превъзходство, в 67-ата минута бяха полети със студен душ. Тогава Райков получи пас зад гърба на отбраната и шутира с левия крак, но Георгиев изби. Последва добавка на Дани Кики и след двоен рикошет в крака на Терзиев топката влетя в мрежата на Ботев.

Жълто-черните можеха бързо да върнат попадението, но в 72-ата минута Жоао Паоло пропусна. Все пак само 180 секунди по-късно Иван Стоянов изравни. Нападателят получи пас от Жоао Паоло и след прецизен фалцов изстрел с десния крак реализира. Голът обаче не трябваше да бъде зачетен, тъй като бе от засада.

Така срещата отиваше към спокойно равенство, когато в 89-ата минута при центриране отядсно топката бе свалена към оставения абсолютно непокрит Мартин Райнов, но футболистът на Локо шутира над вратата от 7-8 метра. В заключителните секунди на двубоя и Димо Бакалов можеше да зарадва черно-бялата част на Пловдив, но с решителен шпагат Панов блокира опасния удар на нападателя.

Така статистиката между двата тима продължава да е изравнена, като всеки от тях има по 37 победи, а 29 срещи са завършили наравно. Локо има леко предимство при головата разлика, която е 126:124 в полза на "смърфовете".

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:1