"Трето полувреме" преди Полша - Нидерландия

ЛаШон Мерит с най-добър резултат в света за сезона на 200 метра

ЛаШон Мерит постигна най-добър резултат в света за сезона в спринта на 200 метра на олимпийските квалификации на САЩ по лека атлетика. Мерит, който вече си осигури място в тима на САЩ за Рио на 400 метра, записа 19.74 секунди на полуфиналите. Така той подобри собственото си постижение от тази година от 19.78 секунди, което постави в средата на април в Насау (Бахами). С постижението Мерит излезе на 12-о място във вечната ранглиста на 200 метра. На 100 метра с препятствия за жени победителка стана Бриана Ролинс с 12.34 секунди, второ време в света за годината. Кристи Кастлин подобри личния си рекорд и с 12.50 секунди завърши втора, а Ниа Али е трета с 12.55 секунди.

Рекордьорката на САЩ Кендра Харисън финишира шеста и ще пропусне игрите в Рио. Олимпийската шампионка от Пекин 2008 Доун Харпър-Нелсън също няма да участва в Рио, след като отпадна на полуфиналите. Олимпийската шампионка Алисън Филикс записа 22.93 секунди в сериите на 200 метра за жени, а световният рекордьор и олимпийски шампион Арийс Мерит постигна 13.64 секунди в пресявките на 110 метра с препятствия за мъже.