Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 2:2

Отборът на град Левски се представи достойно на европейското първенство по карате

Отборът на град Левски се представи достойно на Европейското първенство по карате киокушин за юноши и девойки младша и старша възраст в Берлин (Германия). Спортният клуб на Левски е бил представен от Мариела Любенова (девойки младша възраст над 55 кг.), която е завоювала бронзов медал от осем участнички, съобщи сенсей Милен Петров. Мариела Любенова е дългогодишна състезателка по карате. Заемала е много престижни места, като от последното държавно първенство, което беше квалификация за място в националния отбор, спечели две първи места - на ката и на кумите, с което си заслужи участието на европейското първенство.

Сенсей Росица Петрова, от СКК "Киокушин" гр.Левски е била единствената жена съдия в турнира. Сенсей Петрова е многократно награждавана с приз за "най-добър съдия на турнира", като последната такава награда й спечели квота за съдия на Европейското първенство в Берлин, Германия. 17 от най-добрите млади състезатели на Българската карате киокушин федерация (БККФ) са представили България на Европейското първенство за деца и юноши в Берлин и са спечелили общо 6 европейски титли, 5 сребърни и 4 бронзови медала. В състезанието общо са участвали 251 бойци от 13 страни.