Фрегата срещу Локомотив (Варна) на финала за Купата на България

Отборите на Фрегата и Локомотив (Варна) ще играят на финала на турнира за Купата на България по хандбал за мъже за втора поредна година. Бургазлии са вторият финалист след победа с 25:20 (11:8) над Добруджа. По-рано днес Локомотив Варна надигра категорично с 35:23 втородивизионния Шумен. Битката за трофея е утре от 14.00 часа в зала "Младост" в Бургас, а от 12.00 часа Добруджа и Шумен ще спорят за третото място.

Домакините на финалната четворка зарадваха близо 300 души в залата с победа след много битка. Срещата започна равностойно, играта се водеше гол за гол, докато вратарят на бургазлии Пламен Иванов не спаси няколко много силни удара на Джошкун Якубов и Веселин Станков. Калин Евтимов и влезлите от пейката Чавдар Чернев и Димитър Петков пък вкараха важни голове за Фрегата, с които домакините водеха с три гола на почивката - 11:8.

Добруджа започна много силно втората част и успя да изравни резултата за 13:13. Последва страхотна серия от голове на Фрегата, с която бургазлии стигнаха до победата. Домакините вкараха осем поредни гола и поведоха убедително с 21:13. До края те поддържаха разликата, а финалната сирена дойде при 25:20.

Димитър Петков стана най-резултатен за Фрегата с 6 гола, а за Добруджа Живко Георгиев се отличи със 7.

Преди година в Габрово Локомотив Варна спечели Купата на България след победа на финала над Фрегата с 32:28. Това беше осми трофей на варненци, като само ЦСКА има повече - 10. Фрегата пък направи дубъл през сезон 2013/2014, когато освен титлата, взе и Купата на страната. Тогава домакин на финалната четворка отново беше Бургас.