Локомотив Варна ще играе финал за Купата на България по хандбал

Локомотив Варна е първият финалист в турнира за Купата на България по хандбал за мъже. Носителят на трофея от миналия сезон нямаше никакви проблеми срещу втородивизионния Шумен и след 35:23 (18:8) ще играе в битката за трофея утре. Варненци показаха на зрителите в зала "Младост" в Бургас, че едва ли ще имат проблеми срещу Шумен. Тимът на Никола Карастоянов започна много силно срещата и само след десетина минути игра вече водеше с 9:1 в резултата. След това треньорът на Локомотив смени основните си състезатели Бранимир Балчев, Константин Георгиев, Тансен Юсню и Димитър Пламенов, за да ги запази за финала.

На полувремето Локомотив водеше с 10 гола разлика - 18:8. През втората част подмладеният отбор на варненци поддържаше разликата и така логично след 35:23 се класира за финала. Най-резултатен в срещата беше опитният гард на Шумен Стефан Стефанов със 7 гола. За победителите Кирил Савов вкара 6 гола, а по пет пъти се разписаха Георги Атанасов, Галин Найденов и Теодор Димитров. По този начин Локомотив Варна, което е на първо място в класирането на "А" група този сезон, ще защитава трофея си от миналия сезон. Тогава в Габрово тимът победи Фрегата и спечели 8-мата си Купа на България. Само ЦСКА има повече - 10. В 18,00 часа започва и вторият полуфинал. В него домакините на финалната четворка Фрегата ще срещнат Добруджа. Победителят ще се присъедини към Локомотив Варна в утрешния финал от 14,00 часа. Загубилият пък ще спори за третото място с Шумен, а мачът е с начален час 12 ч.