Берое с категоричен успех в Бургас

Отборът на Берое (Стара Загора) записа напълно очакван и категоричен успех в двубоя си от програмата на XXII кръг в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при визитата си на аутсайдера Черноморец (Бургас) с 95:62.

Александър Тодорович беше най-резултатен за победителите – 22 точки, Еврик Гери и Тихомир Желев добавиха съответно по 15 и 12 точки, а Остин Барнс и Станислав Ваклинов завършиха съответно с по 11 и 10 точки.

Константин Коев вкара 22 точки за домакините, Марко Янушевич и Ростислав Тончев добавиха съответно по 13 и 10 точки.

Противно на очакванията, в началото на мача домакините от Бургас бяха по-активни, като след четири минути игра „акулите“ водеха с пет точки – 13:8. Все пак, до края на първата четвърт, въпреки неубедителното си представяне, баскетболистите на Берое успяха да стигнат до обрат – 22:21, а до почивката старозагорци имаха няколко епизодични проблясъка, които им помогнаха да се оттеглят на почивката с преднина от пет точки – 45:40.

Гостите от Стара Загора се върнаха на терена за началото на второто полувреме крайно мотивирани, да покажат, че са по-класния от двата отбора. Момчетата на Любо Минчев направиха ударно начало и след серия от 20:2 си подсигуриха комфортна преднина – 65:42, като оттук до края на терена не се случи нищо интересно, а последния съдийски сигнал прозвуча при 95:62 в полза на Берое.

Черноморец – Берое 62:95 (21:22; 19:23; 11:32; 11:18)

Черноморец: Дудев 3, Димитров, Тончев 10, Коев, 22 Цветкович 9 (Цветков, Аладжов, Милчев 5, Уилямс, Янушевич 13, Войков)

Берое: Гери 15, Мур 4, Ваклинов 10, Желев 12, Раднев 7 (Барнс 11, Алексиев 4, Тодорович 22, Николов 8, Тенчев, Гълъбов 2, Петков)