Берое на крачка от полуфиналите в Балканската лига след бой над КК Теодо (видео)

Отборът на Берое (Стара Загора) е на крачка от полуфиналите в Балканската лига през сезон 2015/16, след като тази вечер възпитаниците на Любомир Минчев постигнаха категорична победа при домакинството си на КК Теодо с 85:62 в среща от група „С“ на регионалната надпревара.

Най-резултатен за победителите беше Остин Барнс с 23 точки, а Тихомир Желев и Аштън Мур добавиха съответно по 20 и 14 точки за успеха.

Срджан Суботич вкара 11 точки за черногорците, а Радомир Мароевич добави 10 точки.

Домакините от Стара Загора започнаха добре срещата и поведоха с 5:0 благодарение на Мур и Барнс, но след това позволиха на съперника да влезе в ритъм, като до края на първите десет минути играта вървеше кош за кош, а тимът на КК Теодо имаше малко повече късмет и поведе с 14:13.

През втория период старозагорци коригираха представянето си и в двете фази на играта, което им позволи бързо да излязат напред в резултата, като на почивката Берое имаше крехък аванс от четири точки – 32:28.

Началото на второто полувреме бе изцяло за българския представител, след като в първите пет минути възпитаниците на Любо Минчев демонстрираха отлична защита, а наред с това, в нападение, българите бяха неудържими и благодарение на Желев и Барнс разликата скочи до 20 точки – 50:30. Гостите се опитаха да променят случващото се на терена с две последователни прекъсвания, но и това не помогна на черногорците и след 30 минути игра те изоставаха с 41:60.

Заключителната четвърт започна с две точки за КК Теодо, но отговорът на Берое не закъсня - поредна тройка на Тихомир Желев. Случващото се на терена определено изнерви гостите, които започнаха да играят много грубо, но старозагорци не се поддадоха на правокациите, а отговориха с добре организирани атаки и 4:54 минути преди последния съдийски сигнал разликата бе 19 точки в полза на Берое – 72:53. В оставащото време българите успяха да запазят спокойствие и да задържат комфортния си аванс, като с основна заслуга бяха отново Барнс и Желев, а сирената прозвуча при 85:62.

Берое – КК Теодо 85:62 (13:14; 19:14; 28:13; 25:21)

Берое: Барнс 23, Гари 5, Мур 14, Гълъбов 6, Желев 20 (Алексиев, Тодорович 11, Николов 4, Тенчев, Ваклинов 2, Раднев)

КК Теодо: Мичъл 7, Джуришич 9, Суботич 11, Арсич 7, Джонсън 6 (Мароевич 10, Вучирович 3, Жежак 2, Кривокапич 4, Връбица, Калуджерович, Шарич 3)