Карпи стигна до точка срещу Аталанта

Марко Бориело направи дузпа срещу бившия си тим и Карпи стигна до равенство 1:1 в домакинството си на Аталанта.

Двубоят бе равностоен, като и двата отбора имаха своите шансове през първото полувреме, но Диаманти и Лазаня не се възползваха от добри възможности. След почивката Далесандро проби отляво и намери Куртич в наказателното поле, а той с шпагат успя да засече топката в мрежата.

Марко Бориело се появи като резерва и това имаше неприятен ефект за Аталанта. Първо той за малко да си вкара автогол, а след това при последвалия корнер бутна Поли в гърба и съдията отсъди дузпа. Симоне Верди бе точен от бялата точка.

Равенството не помогна на нито един от двата отбора. Карпи остава в зоната на изпадащите с 21 точки, а Аталанта е на 13-а позиция с 30 точки.