Цибулкова срещу Стивънс в битката за трофея в Акапулко

Доминика Цибулкова ще играе за втори път в кариерата си на финал в турнира по тенис за жени в Акапулко, след като победи с 6:3, 6:3 американката Кристина Макхейл. В мача за титлата тенисистката от Словакия ще срещне поставената под номер 2 Слоун Стивънс от САЩ, която се наложи с 6:2, 6:0 над белгийката Янина Викмайер.

Цибулкова триумфира Акапулко преди две години и за първи път в кариерата си ще играе на финал в турнир, който вече е печелила. Тя надви именно Макхейл през 2014 година, тогава със 7:6 (3), 4:6, 6:4, което очевидно се отрази позитивно на самочувствието й в двубоя от полуфиналите на тазгодишното издание на надпреварата.

Цибулкова изигра перфектен мач, използвайки своето най-силно оръжие - силните удари на форхенд. Тя спечели подаването на Макхейл за първи път в осмия гейм, а след това затвори сета с нов пробив за 6:3. Две последователи двойни грешки на американката дадоха аванс на Цибулкова и на старта на втория сет, но Макхейл върна пробива и изравни за 3:3. Словашката тенисистка обаче спечели следващите три гейма и сложи край на мача след 1:19 минути игра.

"Изглежда, че нещата започват да си идват по местата. Тренирах усилено след трудните периоди през миналата година и мисля, че най-накрая си възвърнах формата. Доволна съм, че отново ще играя на финал в Акапулко. Готова съм за голям тенис", каза Цибулкова след мача.