ЕВРО 2024: Словения 0:1 Дания

Лаборал Куча излъга Жалгирис за нова победа в Евролигата (видео)

Отборът на Лаборал Куча (Витория) записа шеста победа в група „F” в Топ 16 на Евролигата, след като се наложи при домакинството си на Жалгирис (Каунас) със 71:65 в двубой от VIII кръг от втората групова фаза на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

Дариус Адамс вкара 17 точки за победителите, Йоанис Борусис се отличи с „дабъл-дабъл“ – 16 точки и 11 борби, а Фабиен Кузие завърши с 14 точки.

За гостите от Литва Ян Вугаукас вкара 13 точки и овладя 13 борби, а Пауилис Янкунас добави 13 точки.

Литовският гранд тръгна силно в мача и поведе със 7:0, като задържа лидерската позиция почти до края на първата четвърт – 19:20, но Адамс наниза тройка в заключителните секунди и изведе Лаборал Куча напред – 22:20. През втория период нито един от двата отбора не успя да наложи волята си, като играта вървеше кош за кош и на почивката резултатът бе равен – 32:32.

Жалгирис успя да се откъсне напред през третата четвърт след серия от 10:0 за 53:45 след 30 минути игра, но в заключителната четвърт Борусис и Адамс бяха в основата на силна серия, с която Лаборал Куча отново поведе и си подсигури крайния успех – 71:65.