ЦСКА (Москва) с нова победа в Евролигата (видео)

Отборът на ЦСКА (Москва) записа четвърта поредна победа в група „F” в Топ 16 на Евролигата, след като спечели руското дерби срещу БК Химки (Московски регион) със 108:98 в двубой, който се игра в зала „Megasport Arena” в руската столица.

След този успех „армейците” вече имат баланс от 6 победи и 2 загуби, докато БК Химки е с актив от 4 победи и 4 загуби.

Милош Теодосич беше най-резултатен за московчани с 26 точки, Нандо Де Коло и Никита Курбанов добавиха съответно по 19 и 18 точки, а Виктор Хряпа завърши с „дабъл-дабъл“ – 10 точки и 11 борби.

Тайрис Рийс вкара 16 точки и подаде 12 завършващи паса за гостите, а Алексей Швед и Петери Копонен добавиха съответно по 16 и 15 точки.

Баскетболистите на ЦСКА поведоха от първия съдийски сигнал, но така и не успяха да си осигурят по-комфортен аванс, като основна вина за това имаше гардът на БК Химки Тайрис Рийс. Американецът дори успя да изведе тима си напред през втората част – 41:40, но до почивката домакините отново си върнаха лидерството – 53:46 за ЦСКА.

През второто полувреме за „армейците“ се разиграха Теодосич, който вкара 19 от 26-те си точки след почивката, както и Де Коло. Именно те двамата бяха в основата на серия от 13:2 в края на заключителните десет минути, с която ЦСКА (Москва) си подсигури крайния успех – 108:98.