Голдън Стейт влезе в историята

Шампионът в НБА Голдън Стейт стана първият отбор в историята, който печели 33 от първите си 35 мача в редовния сезон, след като се наложи като гост над Лос Анджелис Лейкърс със 109:88.

Клей Томпсън бе над всички за победителите. Гардът реализира 36 точки, като цели 22 от тях дойдоха още в първата четвърт. 17 точки за успеха добави Стеф Къри, а резервата Морис Спейтс приключи с 12.

Неприятната новина за гостите от Оукланд бе контузията, която получи Къри в края на третата част. Носителят на приза за "Най-полезен играч" получи удар в левия крак и въобще не влезе в игра в последните 12 минути. Именно заради травма на същото място Къри пропусна два от предходните четири мача на Голдън Стейт.

За Лейкърс най-полезен с 23 точки бе Джордан Кларксън, а Коби Брайънт не взе участие в срещата заради травма в рамото.