Тони Дечев: Играчите ми май празнуваха отрано

Треньорът на Лукойл Академик Тони Дечев отново разкритикува концентрацията на играчите си в мачовете от вътрешното първенство. Шампионите спечелиха със 78:69 срещу Берое, но играта им в последните 10 минути на двубоя бе трагична и заралии можеха да стигнат до обрат, ако имаха още малко време.

"Явно е много трудно играчите да запазят концентрация в целия мач. При нас е като дежавю. Играчите може би забравят за какво са на терена, може пък и да са почнали да празнуват по-рано, още по време на мача. Тенчо Банев има сериозни проблеми с коляното, опитваме се чрез едни манипулации да подобрим нещата. Асен Великов получи преди два дни много лош удар в бедрото, опитахме с физиотерапия и криотерапия да го вдигнем, но нямаше смисъл да рискуваме. Ники Грозев също е с разтежение. Трябва да отдадем заслуженото и на играчите на Берое, които изиграха страхотна четвърта част. Не е случайно, че са на трето място. Те имат своите амбиции, отиват всеки мач за победа. Тук доста дълъг период не им се получаваше, бяхме се подготвили добре и играехме страхотна защита, а когато разликата стана 20 точки моите играчи решиха, че всичко е свършило. Последните 10 минути няма какво да ги коментирам", каза Дечев пред камерите на БНТ.