Благо герой за Рубин с важен гол (видео)

Отборът на Рубин надви с 2:0 Сион в мач от петия кръг на груповата фаза на Лига Европа, игран при температура от минус 3 градуса по Целзий и при почти непрестанен снеговалеж. Благой Георгиев отбеляза така важния първи гол в 72-ата минута с удар извън наказателното поле. В 90-ата Девич оформи крайния резултат. Гостите играха с човек по-малко от 34-ата минута. Това беше първа победа за татарския тим, която оставя макар и малките им шансове за място във фаза на елиминациите. Рубин ще стиска палци Бордо да измъкне нещо от Ливърпул тази вечер.

Срещата започна с очакван домакински натиск. Благо Георгиев получи страхотна възможност да откри резултата в осмата минута, но не съумя да натисне топката. Получи се центриране отдясно, двама футболисти останаха под топката, а българинът беше сам на осем метра от вратаря, но ударът му от въздуха не беше прецизен и кълбото отиде над гредата.

Руслан Камболов и Магомед Оздоев стреляха извън целта в 14-ата и 15-ата минути. В 26-ата Камболов беше изпуснат при корнер, ала не нанесе точен удар с глава. В 34-ата минута Ндой от състава на гостите беше изгонен за втори жълт картон. Тъмнокожият халф показа несръчност в средата на терена и нацели крака на Максим Канунниов.

Въпреки това швейцарците имаха добри възможности за гол до края на полувремето, като в 31-ата Конате за малко не засече топката на дузпата, а по-късно имаше два опасни корнера пред вратата на Сергей Рижиков.

С началото на втората част домакините натиснаха. В 51-ата Владимир Дядюн отправи опасен удар с глава, но стражът се намеси с майсторски плонж. В 58-ата отново Дядюн стреля с глава след корнер, ала топката се отклони от напречната греда. При добавката беше отсъдено нарушение срещу вратаря.

Пропуските се редяха един след друг пред вратата на гостите, докато не дойде 72-ата минута. Тогава с първо докосване Благо Георгиев отправи удар от 20 метра, топката се отклони от защитник и влетя под гредата на Ванинс - 1:0. Пет минути по-късно бившият роден национал можеше да се разпише и за втори път, но след хубавия му изстрел от пряк свободен удар топката премина покрай гредата. В 90-ата минута Девич вкара топката за втори път в мрежата на Сион.

Въпреки загубата швейцарците водят в групата с 8 точки. Ливърпул, който има мач по-малко, е с 6, а Рубин има 5 на третата позиция. Бордо също има шансове за класиране напред, макар да е само с 3 точки преди сблъсъка с мърсисайдци днес.

Рубин - Сион - 2:0
1:0 - Благо Георгиев (72)
2:0 - Девич (90)

Снимка: Getty Images/Guliver