Черно море взе своето срещу новак

Черно море Порт Варна записа третата си победа в Националната Баскетболна Лига, след като надигра у дома в зала “Христо Борисов” гостуващия Академик Бултекс 99 (Пловдив). “Моряците” спечелиха с 96:77 срещу единственият новак в елитната дивизия на родния баскетбол и ги оставиха без успех във вече три последователни двубоя.

Варненци установиха контрол над случващото се на терена още през първата четвърт, когато си изградиха комфортна преднина, благодарение на 11 безответни точки в средата на частта, а след нейния край бяха напред с 24:17. До почивката разликата в тяхна полза вече бе 13 точки, а малко преди края на третата част достигна и най-високото си изражение от 19 точки, преди да се стигне до 70:56 след 30 минути.

Пловдивчани не се предадоха и свалиха изоставането си до седем точки шест минути преди финалната сирена - 76:69, но силите им не стигнаха за обрат и в крайна сметка победата бе за домакините, а крайният резултат бе оформен на 96:77, след като играчите на Спас Натов затвориха двубоя със серия от 20-8.

Станислав Цонков отново бе най-добър за Черно море, като остана на крачка от “дабъл-дабъл” с 23 точки и 9 борби. Станислав Славейков добави 16 точки, 10 борби и 3 отнети топки, а Никола Маравич реализира 15 точки. Денислав Вутев се включи отлично като шести човек с 14 точки.

Бошко Йовович бе над всички за гостите с 27 точки и 12 борби. Васил Бачев вкара 16, а Васил Кьосев завърши с 14 точки и 5 борби срещу родния си тим.

ЧЕРНО МОРЕ ПОРТ ВАРНА - АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99 (ПЛОВДИВ) 96:77 (24:17, 25:19, 21:20, 26:21)

ЧЕРНО МОРЕ ПОРТ ВАРНА: Пламен Алексиев 8, Станислав Цонков 23, Станислав Славейков 26, Симеон Илиев 3, Никола Маравич 15 (Николай Стоянов 4, Ангел Нацкин 8, Николай Георгиев, Денислав Вутев 14, Ангел Пейчинов, Венелин Христов 5, Лъчезар Радев)

АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99 (ПЛОВДИВ): Петър Ламбич 7, Васил Кьосев 14, Васил Бачев 16, Бошко Йовович 27, Костадин Маршавелски 9 (Планимир Дафинов 2, Илиян Ставрев, Милен Захариев, Васил Михайлов 2)