Нова титла за Япония на световното по спортна гимнастика

Японецът Кендзо Ширай спечели титлата на финала на земя на световното първенство по спортна гимнастика в Глазгоу (Шотландия). Ширай получи оценка от 16.233 точки за изпълнението си. За него това е втори златен медал от шампионата, след като триумфира заедно с тима на Япония в отборната надпревара за мъже. Япония до момента има три титли, след като късно снощи Кохей Учимура триумфира за шеста поредна година в индивидуалния многобой.

На второ място на земя се нареди Макс Уитлок (Великобритания) с 15.566 точки, а трети завърши Мигел Сантана Сапата (Испания) с 15.200 точки.

На прескок за жени световна шампионка стана рускинята Мария Пасека с 15.666 точки. Сребърното отличие стана притежание на олимпийската шампионка от Пекин 2008 и носителка на титлата от миналата година Хон Ун Джон от КНДР с 15.633 точки. Трета завърши световната шампионка в многобоя Симон Байлс (САЩ) с 15.541 точки. Останалите финали на отделните уреди при мъжете и при жените са по-късно днес и в неделя.